Home            Posts            SportsTicket           
Rapid City Christian, Kadoka Area and White River scream toward the finish line of the 1600 meter medley relay at the Region 7B championships
Barbara Hockenberry

Kadoka's Loibl shows some FIGHT
May 21, 2017

Late in the Region 7B meet, Rapid City Christian, Kadoka Area and White River found themselves in a battle during the 800 carry of the 1600 meter medley relay.

As they entered the stretch run it was Christian's, Taylor Smith, White River's Tyson Iyotte and Kadoka Area's Peyton Loibl. The question was, who wanted it most? With none of the teams pre-qualified for state, and only the top two advancing, it was a stretch run to remember. 

1. RC Christian - 3:58.90

2. Kadoka Area -3:59.17

3. White River - 3:59.52

A good day for Loibl as he'll be headed to the state track meet in four events. The junior anchored the 4 x 800 team to a Region title, ran a leg on the 2nd place 4 x 400 squad and got out to 39-feet in the triple jump to finish 2nd to Wall's Allan McDonnell.

 

Couple 8th-graders on that 2nd place mile-relay squad. Gaven Sudbeck and Hudson Johnson....keep an eye on those guys. A trip to the state track meet in 8th grade should be fuel to want to get better and faster and eventually podium at the state meet.

 

Boys Region 7B results:

Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
 Meet Record: R 11.00  1973        Rick Chewakin, Pollock                      
 Meet Record: R 11.00  2012        Colt Kinsella, New Underwood                
                11.56  FAT
    Name                    Year School                 Prelims                  H#
===================================================================================
Preliminaries
  1 Kinsley, Dalton           12 Philip                   12.00Q                  1 
  2 McConaghy, Cooper         10 Wall                     12.22Q                  3 
  3 Hofer, Jacob              10 Lyman                    12.68Q                  2 
  4 Sorace, Izaiah             9 White River              12.26q                  3 
  5 Tate, Austin              12 RC Christian             12.39q                  3 
  6 Simons, Ryan              10 Edgemont                 12.47q                  3 
  7 Hodo, Caleb               10 New Underwoo             12.63q                  3 
  8 Johnson, Hudson            8 Kadoka Area              12.68q                  1 
  9 Collins, Carter           10 Lyman                    12.99                   1 
 10 Red Fish, Cheyenne        10 White River              13.22                   2 
 11 Reinhold, Danny           10 RC Christian             13.30                   2 
 12 Heltzel, Reece             8 Philip                   13.36                   2 
 13 Patterson, Seth           11 Kadoka Area              13.57                   1 
 13 Randall, Daniel           12 Kadoka Area              13.57                   1 
 15 Guenot, Connor            12 New Underwoo             13.93                   2 
 16 Standing Soldier, Eric     9 Oelrichs                 14.06                   1 
 17 Dowliing, Jake             9 Jones County             14.76                   3 
 18 Broberg, Tate              9 RC Christian             15.08                   2 
 19 Valandra, Calvin          11 White River              15.32                   2 
 20 Hostutler, Jesse           8 Philip                   15.41                   1 
 21 Darrow, Kolton             7 Edgemont                 18.16                   1 
 22 Bale, Justin              10 New Underwoo             21.18                   2 
 -- Fast Wolf, JoDean         11 Oelrichs                    NT                   3 
 -- Choal, Kaden               9 Lyman                       NT                   3 
 
Boys 100 Meter Dash
=======================================================================================
 Meet Record: R 11.00  1973        Rick Chewakin, Pollock                      
 Meet Record: R 11.00  2012        Colt Kinsella, New Underwood                
                11.56  FAT
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
Finals
  1 Kinsley, Dalton     12 Philip                   11.78                   10   
  2 McConaghy, Cooper   10 Wall                     11.95                    8   
  3 Sorace, Izaiah       9 White River              12.07                    6   
  4 Simons, Ryan        10 Edgemont                 12.20                    4.50
  4 Hodo, Caleb         10 New Underwoo             12.20                    4.50
  6 Hofer, Jacob        10 Lyman                    12.24                    3   
  7 Tate, Austin        12 RC Christian             12.26                    2   
  8 Johnson, Hudson      8 Kadoka Area              12.54                    1   
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================================
 Meet Record: R 22.66  2015        Paul Guptill, Philip                        
                23.84  FAT
    Name              Year School                  Finals                        H# Points
==========================================================================================
  1 Ward, Tim           12 RC Christian             23.30 FAT               3  10   
  2 Kinsley, Dalton     12 Philip                   24.20                   3   8   
  3 West, Cooper        12 Philip                   24.33                   3   6   
  4 Tines, Tack          8 Wall                     24.55                   3   5   
  5 Tate, Austin        12 RC Christian             24.99                   3   4   
  6 McConaghy, Cooper   10 Wall                     25.06                   3   3   
  7 Law, Andrew          9 Wall                     25.28                   3   2   
  8 Hofer, Jacob        10 Lyman                    25.98                   2   1   
  9 Mohr-Eymer, Corwin   9 Lyman                    26.00                   3 
 10 Sudbeck, Gaven       8 Kadoka Area              26.64                   2 
 11 Bohling, Noah        8 RC Christian             26.78                   2 
 12 Collins, Carter     10 Lyman                    27.20                   2 
 13 Wright, Jordan       8 New Underwoo             27.65                   1 
 14 Patterson, Seth     11 Kadoka Area              28.33                   2 
 15 Anderson, Coy        8 New Underwoo             29.12                   1 
 16 Madsen, Jeron       10 New Underwoo             29.46                   2 
 17 Randall, Daniel     12 Kadoka Area              29.53                   2 
 18 Valandra, Calvin    11 White River              30.71                   1 
 19 Bear, Tylan          9 White River              31.75                   1 
 20 Hostutler, Jesse     8 Philip                   32.19                   1 
 21 Darrow, Kolton       7 Edgemont                 39.32                   1 
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================================
 Meet Record: R 50.41  1985        Dan Geist, Eureka                           
                52.70  FAT
    Name              Year School                  Finals                        H# Points
==========================================================================================
  1 Ward, Tim           12 RC Christian             51.26 FAT               2  10   
  2 West, Cooper        12 Philip                   53.24                   2   8   
  3 Kinsley, Dalton     12 Philip                   53.79                   2   6   
  4 Causey, Payton       9 RC Christian             59.30                   2   5   
  5 Red Fish, Cheyenne  10 White River            1:00.51                   2   4   
  6 Mohr-Eymer, Corwin   9 Lyman                  1:00.55                   1   3   
  7 Herber, Abe         11 Kadoka Area            1:02.18                   1   2   
  8 Traveny, Roland     10 Wall                   1:03.60                   2   1   
  9 Dekker, Conner      11 Philip                 1:03.75                   1 
 10 VanderMay, Dylan     9 Kadoka Area            1:06.67                   1 
 11 Madsen, Jeron       10 New Underwoo           1:08.42                   1 
 12 Mehlhorn, Louis     11 Edgemont               1:08.88                   1 
 
Boys 800 Meter Run
==========================================================================================
 Meet Record: R 2:00.20  1977        Curt Swanhorst, Cresbard                  
                2:06.52  FAT
    Name              Year School                  Finals                        H# Points
==========================================================================================
  1 West, Cooper        12 Philip                 2:14.00                   2  10   
  2 Olson, Austin       10 Jones County           2:19.31                   2   8   
  3 Vanden Bos, Levi    10 RC Christian           2:25.26                   2   6   
  4 Smith, Baylor       10 RC Christian           2:25.86                   2   5   
  5 Coller, Jadyn        8 Philip                 2:28.41                   2   4   
  6 Herber, Marcus      10 Kadoka Area            2:29.37                   2   3   
  7 Petrik, John        11 White River            2:29.40                   2   2   
  8 Nelson, Blaise       9 Jones County           2:31.22                   1   1   
  9 Amiotte, Kreid      12 Philip                 2:33.01                   1 
 10 VanderMay, Dylan     9 Kadoka Area            2:39.86                   1 
 11 Lebeda, Brad         9 Lyman                  2:49.00                   1 
 12 Skyberg, Isaac      10 New Underwoo           3:05.64                   1 
 13 Darrow, Kolton       7 Edgemont               3:09.12                   1 
 
Boys 1600 Meter Run
=======================================================================================
 Meet Record: R 4:21.00  1977        Curt Fiedler, Glenham                     
                4:45.91  FAT
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Olson, Austin       10 Jones County           5:06.25                   10   
  2 Sudbeck, Reese      11 Kadoka Area            5:15.36                    8   
  3 Estes, Brenden       9 Lyman                  5:22.02                    6   
  4 Petrik, John        11 White River            5:30.22                    5   
  5 Broberg, Joel       10 RC Christian           5:34.70                    4   
  6 Hemstock, Chris      9 RC Christian           5:35.70                    3   
  7 Bartels, Damian     12 Philip                 5:39.68                    2   
  8 Lebeda, Brad         9 Lyman                  5:57.44                    1   
  9 Escue, Cade         11 New Underwoo           6:23.55                  
 10 Mehlhorn, Louis     11 Edgemont               6:48.39                  
 -- Vanden Bos, Levi    10 RC Christian                NT                  
 -- Moves Camp, Hoksil  12 Crazy Horse                 DQ                  
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================================
 Meet Record: R 9:48.29  1988        Jason Bohl, Hoven                         
               10:37.33  FAT
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Vanden Bos, Levi    10 RC Christian          11:18.24                   10   
  2 Darrow, Kaleb       10 Edgemont              11:31.27                    8   
  3 Smith, Landon        8 RC Christian          11:32.09                    6   
  4 Olson, Austin       10 Jones County          11:43.28                    5   
  5 Estes, Brenden       9 Lyman                 11:54.27                    4   
  6 Bartels, Damian     12 Philip                12:13.48                    3   
  7 Hawes, Logan         9 RC Christian          12:53.29                    2   
  8 Devries, Greyson     9 Kadoka Area           13:43.46                    1   
  9 Escue, Cade         11 New Underwoo          14:24.96                  
 
Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================================
 Meet Record: R 14.44  1985        Morris Rau, Eureka                          
                16.62  FAT
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Wollman, Parker     12 RC Christian             16.57 FAT               10   
  2 Law, Andrew          9 Wall                     17.02                    8   
  3 Mowery, Sage        11 Lyman                    18.76                    6   
  4 Brost, Kade         10 Jones County             19.97                    5   
  5 Anderson, Coy        8 New Underwoo             20.37                    4   
  6 Byrne, Cole          9 New Underwoo             22.13                    3   
  7 Madsen, Jeron       10 New Underwoo             25.06                    2   
 
Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================================
 Meet Record: R 39.33  1985        Morris Rau, Eureka                          
                43.23  FAT
    Name              Year School                  Finals                        H# Points
==========================================================================================
  1 Wollman, Parker     12 RC Christian             42.62 FAT               2  10   
  2 Law, Andrew          9 Wall                     46.30                   2   8   
  3 Mowery, Sage        11 Lyman                    49.87                   2   6   
  4 Anderson, Coy        8 New Underwoo             50.20                   1   5   
  5 Simons, Ryan        10 Edgemont                 50.42                   2   4   
  6 Brost, Kade         10 Jones County             50.65                   2   3   
  7 Byrne, Cole          9 New Underwoo             52.61                   2   2   
  8 Devries, Greyson     9 Kadoka Area              55.91                   1   1   
  9 Mansfield, Mayson    9 Philip                 1:00.86                   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================================
 Meet Record: R 45.10  2010        Philip                                      
                       O'Dea, Williamson, Cvach, Guptill                 
                46.25  FAT
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 New Underwood                                   46.57                   10   
     1) Clark, Kaden 11                 2) Hodo, Caleb 10                 
     3) Paulson, Clay 12                4) Cogdill, Colton 11             
  2 Wall                                            46.88                    8   
     1) McConaghy, Cooper 10            2) Tines, Tack 8                  
     3) McDonnell, Bradan 10            4) McDonnell, Allan 12            
  3 Lyman                                           48.59                    6   
     1) Collins, Carter 10              2) Mohr-Eymer, Corwin 9           
     3) Hofer, Jacob 10                 4) Mowery, Sage 11                
  4 RC Christian                                    49.69                    5   
     1) Udager, Carson 11               2) Wipf, Avery 7                  
     3) Bohling, Noah 8                 4) Tate, Austin 12                
  5 Philip                                          51.03                    4   
     1) Kramer, Coy 12                  2) Stangle, Mark 12               
     3) Mansfield, Mayson 9             4) Kroetch, Lane 11               
  6 Jones County                                    55.86                    3   
     1) Dowliing, Jake 9                2) Hatheway, Garret 8             
     3) Feddersen, Morgan 10            4) Fuoss, Ty 8                    
 
Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================================
 Meet Record: R 1:33.33  1985        Herreid                                   
                         Schaefbauer, Kary, Pudwill, Schaefbauer           
                1:36.32  FAT
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 RC Christian                                  1:36.37                   10   
     1) Udager, Carson 11               2) Wollman, Parker 12             
     3) Tate, Austin 12                 4) Ward, Tim 12                   
  2 Wall                                          1:38.59                    8   
     1) Law, Andrew 9                   2) Tines, Tack 8                  
     3) McConaghy, Cooper 10            4) McDonnell, Bradan 10           
  3 New Underwood                                 1:41.75                    6   
     1) Clark, Kaden 11                 2) Hodo, Caleb 10                 
     3) Paulson, Clay 12                4) Cogdill, Colton 11             
  4 Lyman                                         1:43.26                    5   
     1) Collins, Carter 10              2) Mohr-Eymer, Corwin 9           
     3) Mowery, Sage 11                 4) Hofer, Jacob 10                
  5 Philip                                        1:48.06                    4   
     1) Stangle, Mark 12                2) Kroetch, Lane 11               
     3) Thorn, Chael 8                  4) Heltzel, Reece 8               
  6 Jones County                                  1:54.18                    3   
     1) Olson, Wyatt 8                  2) Hatheway, Garret 8             
     3) Nelson, Blaise 9                4) Fuoss, Ty 8                    
  7 Kadoka Area                                   1:56.25                    2   
     1) Rodgers, Jory 11                2) Randall, Daniel 12             
     3) Patterson, Seth 11              4) VanderMay, Dylan 9             
 -- White River                                        NT                  
 
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================================
 Meet Record: R 3:22.51  1986        Canton                                    
                         Ulrickson, Hertin, King, Sieverson                
                3:38.84  FAT
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 White River                                   3:46.28                   10   
     1) Sorace, Izaiah 9                2) Iyotte, Tyson 9                
     3) Beardt, Gabe 10                 4) Sayler, Nick 9                 
  2 Kadoka Area                                   3:52.46                    8   
     1) Loibl, Peyton 11                2) Sudbeck, Reese 11              
     3) Sudbeck, Gaven 8                4) Johnson, Hudson 8              
  3 New Underwood                                 3:53.32                    6   
     1) Clark, Kaden 11                 2) Nixon, Nathan 11               
     3) Flint, Wylie 10                 4) Knuppe, Conner 9               
  4 RC Christian                                  4:03.83                    5   
     1) Causey, Payton 9                2) Duprey, Jackson 10             
     3) Smith, Baylor 10                4) Dobbs, Jon 8                   
  5 Philip                                        4:08.44                    4   
     1) Thorn, Chael 8                  2) Coller, Jadyn 8                
     3) Heltzel, Reece 8                4) Ferguson, Ethan 7              
  6 Jones County                                  4:19.56                    3   
     1) Brost, Kade 10                  2) Fuoss, Ty 8                    
     3) Nelson, Blaise 9                4) Olson, Wyatt 8                 
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================================
 Meet Record: R 8:21.63  1987        Herreid                                   
                         Wessel, Bradner, Schaeffer, Berndt                
                8:51.73  FAT
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Kadoka Area                                   9:09.50                   10   
     1) Herber, Abe 11                  2) Sudbeck, Reese 11              
     3) Herber, Marcus 10               4) Loibl, Peyton 11               
  2 RC Christian                                  9:18.43                    8   
     1) Vanden Bos, Levi 10             2) Ambrose, Matt 12               
     3) Smith, Baylor 10                4) Duprey, Jackson 10             
  3 New Underwood                                 9:50.65                    6   
     1) Venhuizen, Cade 12              2) Nixon, Nathan 11               
     3) Flint, Wylie 10                 4) Wright, Jordan 8               
  4 Philip                                       10:21.14                    5   
     1) Amiotte, Kreid 12               2) Bartels, Damian 12             
     3) Dekker, Conner 11               4) Ferguson, Ethan 7              
  5 Edgemont                                     11:20.78                    4   
     1) Simons, Ryan 10                 2) Darrow, Kaleb 10               
     3) Darrow, Kolton 7                4) Mehlhorn, Louis 11             
 
Boys 1600 Sprint Medley
=======================================================================================
 Meet Record: R 3:43.25  1987        Bowdle                                    
                         Haupt, Leidhold, Karst, Beadle                    
                3:52.67  FAT
    School                                         Finals                        Points
=======================================================================================
  1 RC Christian                                  3:58.90                   10   
     1) Udager, Carson 11               2) Ward, Tim 12                   
     3) Wollman, Parker 12              4) Smith, Baylor 10               
  2 Kadoka Area                                   3:59.17                    8   
     1) Sudbeck, Gaven 8                2) Sudbeck, Reese 11              
     3) Johnson, Hudson 8               4) Loibl, Peyton 11               
  3 White River                                   3:59.52                    6   
     1) Sorace, Izaiah 9                2) Sayler, Nick 9                 
     3) Beardt, Gabe 10                 4) Iyotte, Tyson 9                
  4 Philip                                        4:15.47                    5   
     1) Kroetch, Lane 11                2) Kinsley, Dalton 12             
     3) Thorn, Chael 8                  4) Ferguson, Ethan 7              
  5 New Underwood                                 4:28.37                    4   
     1) Hodo, Caleb 10                  2) Paulson, Clay 12               
     3) Nixon, Nathan 11                4) Venhuizen, Cade 12             
  6 Jones County                                  4:38.31                    3   
     1) Feddersen, Morgan 10            2) Hatheway, Garret 8             
     3) Fuoss, Ty 8                     4) Olson, Wyatt 8                 
 
Boys High Jump
=======================================================================================
 Meet Record: R  6-08  1999        Denver TenBrook, McIntosch                  
              5-11.00  FAT
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 McDonnell, Allan    12 Wall                   6-05.00 FAT               10   
  2 McDonnell, Bradan   10 Wall                   5-09.00                    8   
  3 Iyotte, Tyson        9 White River            5-05.00                    6   
  4 Knuppe, Conner       9 New Underwoo          J5-05.00                    5   
  5 Lebeda, Brad         9 Lyman                  5-03.00                    4   
  6 Fast Wolf, JoDean   11 Oelrichs               5-01.00                    3   
  7 Feddersen, Morgan   10 Jones County          J5-01.00                    2   
 -- VanderMay, Dylan     9 Kadoka Area                 NH                  
 
Boys Pole Vault
=======================================================================================
 Meet Record: R 14-06  6/18/2017   Cooper West, Philip                         
             11-06.00  FAT
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 West, Cooper        12 Philip                14-06.00RFAT               10   
  2 Ambrose, Matt       12 RC Christian          12-06.00 FAT                8   
  3 Herber, Abe         11 Kadoka Area           10-06.00                    6   
  4 Coller, Jadyn        8 Philip                 9-06.00                    5   
  5 Johnson, Hudson      8 Kadoka Area            8-06.00                    4   
 -- Mansfield, Mayson    9 Philip                      NH                  
 
Boys Long Jump
=======================================================================================
 Meet Record: R 21-10  1995        Brad Sjomeling, Pollock                     
             19-07.00  FAT
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 McDonnell, Allan    12 Wall                  19-10.50 FAT               10   
  2 Simons, Ryan        10 Edgemont              18-05.00                    8   
  3 Traveny, Roland     10 Wall                  18-01.00                    6   
  4 Clark, Kaden        11 New Underwoo          16-10.25                    5   
  5 Reinhold, Danny     10 RC Christian          16-10.00                    4   
  6 Red Fish, Cheyenne  10 White River           16-04.00                    3   
  7 Knuppe, Conner       9 New Underwoo         J16-04.00                    2   
  8 Sudbeck, Gaven       8 Kadoka Area           16-03.00                    1   
  9 Brost, Kade         10 Jones County          16-02.00                  
 10 Lebeda, Brad         9 Lyman                 15-09.00                  
 11 Standing Soldier,    9 Oelrichs              15-02.00                  
 12 Choal, Kaden         9 Lyman                 15-00.50                  
 13 Fast Wolf, JoDean   11 Oelrichs              14-11.50                  
 14 Wright, Jordan       8 New Underwoo          14-10.25                  
 15 Estes, Brenden       9 Lyman                 13-08.00                  
 16 Valandra, Calvin    11 White River           10-09.00                  
 
Boys Triple Jump
=======================================================================================
 Meet Record: R 45-06  1989        Matt Schumacher, Eureka                     
             40-01.00  FAT
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 McDonnell, Allan    12 Wall                  40-11.00 FAT               10   
  2 Loibl, Peyton       11 Kadoka Area           39-00.00                    8   
  3 Flint, Wylie        10 New Underwoo          35-11.00                    6   
  4 Reinhold, Danny     10 RC Christian          34-04.00                    5   
  5 Anderson, Coy        8 New Underwoo          33-11.00                    4   
  6 Choal, Kaden         9 Lyman                 31-07.50                    3   
  7 Byrne, Cole          9 New Underwoo          31-05.00                    2   
  8 Fast Wolf, JoDean   11 Oelrichs              30-03.50                    1   
  9 Devries, Greyson     9 Kadoka Area           29-05.50                  
 
Boys Shot Put
=======================================================================================
 Meet Record: R 50-02.25  2014        Logan Ammons, Kadoka Area                
                44-08.00  FAT
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Pinney, Kaylor      11 Philip                41-04.00                   10   
  2 Biggers, Jadeon     10 Lyman                 38-05.00                    8   
  3 Heltzel, Riley      12 Philip                38-00.50                    6   
  4 Guenot, Connor      12 New Underwoo          37-10.50                    5   
  5 Traveny, Roland     10 Wall                  36-04.50                    4   
  6 Dowliing, Jake       9 Jones County          36-03.00                    3   
  7 Ludovissie, Nate    10 New Underwoo          35-01.00                    2   
  8 VanderMay, Tel      10 Kadoka Area           33-04.00                    1   
  9 Lebeda, Tyler       12 Lyman                 33-01.25                  
 10 Two Bulls, Denato   10 Oelrichs              31-02.50                  
 11 Rodgers, Jory       11 Kadoka Area           31-00.75                  
 12 Devries, Geoffrey   12 Kadoka Area           31-00.25                  
 13 Thorn, Jaerek        9 Philip                30-11.50                  
 14 Skyberg, Isaac      10 New Underwoo          28-08.00                  
 15 Jessop, Justice      9 Lyman                 27-09.00                  
 16 Bear, Tylan          9 White River           27-05.50                  
 17 Mehlhorn, Louis     11 Edgemont              26-11.00                  
 -- Bechtold, Dusty     12 White River                 ND                  
 
Boys Discus Throw
=======================================================================================
 Meet Record: R 157-09  2014        Logan Ammons, Kadoka Area                  
                134-03  FAT
    Name              Year School                  Finals                        Points
=======================================================================================
  1 Biggers, Jadeon     10 Lyman                117-05.00                   10   
  2 Cogdill, Colton     11 New Underwoo         109-09.00                    8   
  3 Heltzel, Riley      12 Philip               106-02.00                    6   
  4 Guenot, Connor      12 New Underwoo         105-07.00                    5   
  5 Ludovissie, Nate    10 New Underwoo          98-07.00                    4   
  6 Lebeda, Tyler       12 Lyman                 96-07.00                    3   
  7 Pinney, Kaylor      11 Philip                94-09.00                    2   
  8 Dowliing, Jake       9 Jones County          91-00.00                    1   
  9 Devries, Geoffrey   12 Kadoka Area           84-04.00                  
 10 Feddersen, Morgan   10 Jones County          84-03.00                  
 11 Rodgers, Jory       11 Kadoka Area           82-05.00                  
 12 VanderMay, Tel      10 Kadoka Area           80-06.00                  
 13 Jessop, Justice      9 Lyman                 78-03.00                  
 14 Olson, Austin       10 Jones County          73-03.00                  
 15 Dennis, Victor       9 Philip                65-07.00                  
 -- Bear, Tylan          9 White River                 ND                  
 -- Bechtold, Dusty     12 White River                 ND          

 



  On Facebook
  On Twitter